Aitado kuldne karikas 01.02.2020

Aasta üks kõige põnevamaid ja emotsionaalsemaid turniire on järjekordselt seljataga ja Barrakad näitasid VÄGA head maadlust – Aitado kuldne karikas

Barra pani võistlusele välja 4 meeskonda – 2 võistkonda D klassis ja 2 C klassis. Meeskonnad said nimed musketäride tegelaste järgi:  Athos, Porthos, Aramis ja d’Artagnan. Kahe vanusegrupi peale oli kokku 16 meeskonda.

C klassis võitis medali Aramis ja D klassis Athos. d’Artagnan ja Porthos saavutasid mõlemad V kohad.

C klassi Aramise teekond medalini:

Sattusime ühte alagruppi Ookami ja väga tugev Läti klubi Kyodai, kelle judokad on varasemalt kõrgeid tulemusi näidanud rahvusvahelistel suurtel võistlustel.

 1. Ookami meeskonnaga ja Barra Aramis võitis neid väga kindlalt 7:0.
 2. Järgmine alagrupi matš toimus favoriidi Kyodaiga. Mõlema meeskonna sportlased olid väga heal tasemel ja toimusid väga tulised matšid. Lõpuks võitis selle matši Kyodai 4:3.
  • Aramise eest -38kg osales laenatud võistleja Tartu DO sportlane Karl-Martin Villako, kes ka võitis väga pingelises matšis Kyodai esimest sportlast.
  • Järgmisena kehakaal -43kg, kus Barrakas Glen Gregory Kõiv tegi väga tulise matši Läti sportlasega ja lisaajal sai Glen väga napi kaotuse.
  • Kehakaal -48kg läks Barrakas Rainis Väät oma vana konkurendi vastu ja kahjuks pidi ta selles matšis leppima kaotusega.
  • Kehakaalus -53kg oli tegemist väga pingelise ja tasavägise matšiga. Barra sportlane Joonas Puuraid domineeris küll kogu matš, aga lisaajal tegi vastane waza-ari väärilise heite ja sellega oli seis 1:3 Barra kahjuks.
  • Kehakaalus -58kg maadles Barra eest 2019. aasta Eesti meister Hendrik Puuraid, kes sellel korral ei andnud oma vastasele võimalust ja lõpetas matši väga kindlalt kahe waza-ari väärilise heitega.
  • Kehakaalus -65kg võistles Barra eest 2019. aastal Eesti meistrivõistluste III Kaspar Raidma ja kahjuks pidi ta tunnistama vastase paremust.
  • Raskekaalus Kyodai meeskonnal sportlast ei olnud ja sealt tuli võit Tõnis Dombergile.
 3. Oma alagrupis saime me 2.koha ja sellest tingituna pidime poolfinaalis kokku minema teise alagrupi võitjaga – Audentese Spordiklubiga. Barrakad võitsid selle matši 5:2 ja finaalis tuli meile vastaseks juba varasem vastane Kyodai. Kuna poisid ja treenerid olid endas kindlad, siis me olime juba ka arvestanud, et me peame nendega uuesti finaalis maadlema ja olime juba võistluste alguses selleks valmistunud, et esimene matš Kyodaiga õpime neid tundma.
 4. FINAAL Kyodaiga:
  • -38kg Karl-Martin Villako ja Kyodai sportlase vahel oli päeva üks pikemaid matše. Mõlemad sportlased olid andnud endast maksimumi ja kui päeva esimese matši võitis Karl-Martin, siis sellel korral oli Läti sportlase tahe suurem ja 1:0 läks Kyodai juhtima.
  • -43kg Glen Gregory Kõiv oli matšiks nii valmis, et juba esimese rünnakuga pani oma paremuse maksma ja jällegi, kui esimese matši võitis Läti sportlane, siis sellel korral sai Barra võidu. 1:1
  • -48kg Rainis Väät pidi kahjuks võtma vastu kaotuse väga tugevalt Läti sportlaselt.
  • -53kg Joonas Puuraid oli esimeses matšis teada saanud kõik vastase oskused ja sellel korral juba targemalt maadlema minnes tegi ka tema esimese rünnakuga hinde väärilise heite. Matš läks edasi ja Joonas libastus ning ka vastane sai waza-ari. Õnneks suutis Joonas ennast koguda ja juba peagi viskas Joonas vastase ipponi väärilisele heitele ja seis 2:2.
  • -58kg oli väga tähtis matš. Hendrik Puuraid oli eelnevalt oma paremuse maksma pannud ja ta läks ka järgnevasse võitlusesse väga enesekindlalt. Koheselt alustas Hendrik ründamist. Kokku tegi Hendrik 11 rünnakut ja vastane selle aja jooksul ei alustanud ise ühtegi. 30 sekundid enne lõppu läks Hendrik järjekordsele rünnakule ja kahjuks suutis Läti sportlane seal sooritada kontrarünnakuga waza-ari väärilise heite. Lõpuni oli 30 sek ja nüüd juba vastane põgenes ja ei lasknud Hendrikut enam kuidagi endale lähedale. Kahjuks tuli siit kaotus ka tulemus 3:2 Kyodai kasuks.
  • -65kg Kaspar Raidma pidi kahjuks vastu võtma kaotuse väga tugevale Läti sportlasele ja see matš oli ka otsustav. Läti juhti 4:2.
  • +65kg Tõnis Dombergil vastast ei olnud ja lõpuks tulemuseks jäi 4:3 Kyodaile.

Poisid maadlesid väga võimsalt. Sellel korral sai Läti napi võidu, aga meile andis see uue sihi ja veel rohkem motivatsiooni pingutada. Tulemuseks sellel aastal II koht, aga peagi tulevad ka Lätis meeskondlikud turniiri ja kindlasti oleme me seal kohal.

Athose teekond medalini:

 1. Esimene matš oli Barrakatel Ookami meeskonnaga, mille nad ka võitsid väga kindlalt 6:1.
 2. Poolfinaalis läksime vastamisi Tartu DO meeskonnaga.
  • -30kg Kõu Lennart Saar sai väga napi kaotuse lisaajal Tartu DO sportlasele.
  • -34kg Mattias Erikson pidi ka võtma vastu kaotuse vanale konkurendile.
  • -38kg Joosep Toomel küll ründas terve matš, aga kontrarünnakuga suutis vastane sooritada waza-ari väärilise heite ja see sai ka lõpuks otsustavaks. Tulemuseks juba 3:0 Tartu DO kasuks.
  • -42kg Bruno Hristoforov küll algselt kukkus waza-ari väärilisele heitele, aga juba järgmise rünnakuga sooritas Bruno heite ja võttis ka kinnihoidmise.
  • -46kg Hubert Lippus võitis oma matši.
  • -50kg Tartu DOl ei olnud sportlast ja tulemuseks 3:3.
  • +50kg võistles Barra eest Viljandi Taifu sportlane Kristo Kimmel. Tegemist oli lõpuni kestva matšiga, kus kahjuks sellel korral võitis Tartu DO sportlane ja tulemuseks 4:3 võitsid Tartlased.
 3. Barral oli D klassis kaks väga hea meeskonda ja III koha matšis läksidki kokku Barra Athos ja Barra Porthos. Selle korral pani Athos oma paremuse kindlalt maksma ja võitis III koha 7:0.r

Soovime tänada: Karl-Martin Villakot, Rainer Õnnet, Kristo Kimmelit, Akira Kivi ja nende treenereid, kes aitasid meie meeskondi antud võistlusel.

Suured kiitused ka Aitadole võistluse korralduse eest!

Foto: Teet Raik