C-klassi ja Veteranide EMV

Nädalavahetusel toimunud C-klassi ja Veteranide Eesti meistrivõistlustel võistlesid Barrakad koduseinte vahel. Seda just põhjusel, et võistluse korraldasime meie koostöös Eesti Judoliiduga. Kokku osales turniiril 166 C-klassi sportlast ja 20 veterani.

Barrakad leidsid kiiresti hea rütmi ja näitasid terve päeva jooksul väga võimast minekut. C-klassis tuli uusi Eesti meistreid meile juurde kaks ja kahekordseks Eesti meistriks krooniti üks meie sportlane. Lisaks said meie kasvandikud 6 hõbe- ja 4 pronksmedalit. Eriti võimsalt läks kehakaaludes -62kg ja -70kg, kus võeti meie sportlaste poolt mõlemas kaalukategoorias kaksikvõit ning kehakaalus -62kg kuulus ka kolmas koht meie klubile. Veteranides sai Spordiklubi Barra endale kaks Eesti meistrit. Päeva lõpuks täitsime ka püstitatud eesmärgi, et saavutada Eesti C-klassi poiste üldarvestuses esimene koht.

Turniiri korraldus möödus suurepäraselt ja siin soovime tänada Spordiklubi Barra sportlaste vanemaid, tänu kelle toetusele sai turniir korraldatud suurejooneliselt.

TÄNAME TEID: Sportland Eesti (särgid võitjatele), Aleksei Shamonin & Kleeps24 (fotograaf ja trükk särkidele), Teet Raik & Ratestuudio (fotograaf), Siim Jõgi & Clean investment OÜ (transport), Marek Siim & DMT Insenerid, Jaanus & Kadri Puuraid, Alo Reintam, Maria Raudsepp, Liina Vahter, Margus Valdre, Sirle & Tõnu Domberg, Mati & Aire Raidma, Taavi Eigo, Aili Peel, Indrek Hopfeldt, Ralf-Markus Pertel, Kristi Palm-Anis, Timo Anis, Andreas Raid, Mait Mikkelsaar, Roman Semkiv, Teet Kaaber, Ülo Lippus, Reino Kranberg, Andrei Hristoforov, Monika Pertel, Villem Teder, Kersti Raadik, Kaidi Usin, Kaili Lepik, Kristi Hansen, Triin Sarapuu.  Täname kõiki, kes aitasid meid saali ettevalmistusega ning võistluspäeva MEESKONDA, kes aitasid tagada nõuetekohase EMV.

Lisaks soovime tänada Eesti Judoliitu selle võimaluse ja usalduse eest antud turniir korraldada. Suur tänu kohtunike tiimile ja täname ka Ragne Varblast kes tohterdas vigastatuid. Kiitus pealtvaatajatele, kes mõistsid ja järgisid piiranguid, mis kehtestatud olid.

Pildid: https://ra-testuudio.pixieset.com/judoem2020vistlused/ & https://ra-testuudio.pixieset.com/judoeestimv2020/  Fotograaf: Teet Raik

Eesti meistrid 2020:

🥇 Rainis Väät C -55kg
🥇 Joonas Puuraid C -62kg
🥇 Hendrik Puuraid C -70kg
🥇 Kätlin Bernstein veteranid +57kg
🥇 Joel Rothberg veteranid -73kg

Eesti meistrivõistluste hõbedad 2020:

🥈 Emma Karoliina Konnapere C -40kg
🥈 Emily Pertel C +52kg
🥈 Glen Gregory Kõiv C -50kg
🥈 Kaspar Raidma C -62kg
🥈 Taavi Vahter C -70kg
🥈 Tõnis Domberg C +70kg

Eesti meistrivõistluste pronks 2020:

🥉 Bruno Hristoforov C -46kg
🥉 Karl Lokk C -55kg
🥉 Ralf Oskar Siim C -62kg
🥉 Huko Pärtel Usin C +70kg

Viienda koha said:

Taaniel Raud C -34kg
Ekke Emil Konnapere C -38kg
Adrian Hansen C -55kg

Kyodai

12. september oli meil võimalus osaleda Lätis Kyodai turniiril, mida loeme üheks aasta tugevamaks võistluseks Baltikumis. Kokku osales võistlusel 15 Barra sportlast, kes kõik näitasid väga südikat maadlust. 8 barrakat tulid neist oma vanuse ja kaalukategoorias koju ka medaliga ning 4 osalejat saavutasid tugeva viienda koha. Eriti hea üllatus oli poiste C-klassis -66kg, kus suutsime saavutada kolmikvõidu.

Tulemuseks: 1 kuld, 3 hõbedat ja 4 pronksi

I KOHT
🥇 Hendrik Puuraid U14 -66kg

II KOHT
🥈 Sebastian Kõiv U10 -35kg
🥈 Joonas Puuraid U14 -66kg
🥈 Tõnis Domberg U14 +66kg

III KOHT
🥉 Markkus Erikson U10 -32kg
🥉 Emma Karoliina Konnapere U14 -40kg
🥉 Rainis Väät U14 -55kg
🥉 Kaspar Raidma U14 -66kg

V KOHT
Glen Gregory Kõiv U14 -50kg
Karl Lokk U14 -55kg
Huko Pärtel Usin U14 +66kg
Taaniel Raud U14 -35 kg

Lisaks osalesid: Taaniel Rumask U14 -38kg, Gustav Kõrvits U14 -55kg  ja Artur Karjus U14 -60kg

 

Swedbank toetab suvelaagrite korraldust!

Suurim rõõm on teatada, et ka sel aastal toetab Swedbank meie suvelaagrite korraldamist. Tänavusse Swedbanki noorte liikumis- ja spordiprogrammide taotlusvooru laekus rekordiliselt palju taotlusi – 89 projekti. Rahastuse kogusummas 25 000 eurot saavad kuus projekti, kellest ühed õnnelikud oleme ka meie.

Rahastuse saab TegevusTe OÜ, kes viib tegevusteraapia põhimõtetel läbi erivajadustega laste liikumistunde. Tänu toetusele viiakse läbi koolitus erivajadustega lastele liikumistundide andmiseks ning hakatakse korraldama ka tantsutunde. Motus Spordiklubi korraldab toetuse abil Narva ning Narva-Jõesuu asenduskodu lastele surfilaagri Narva-Jõesuus ja Spordiklubi Barra on võtnud enda eesmärgiks pakkuda lastele judo suvelaagrit Saaremaal ja Rummussaares. Eesti Võrkpalli Liit korraldab ranna- ja saalivõrkpalli karikavõistlusi üle Eesti ning Eesti Triatloni Liit laste- ja noortesarja nimega „Uju ja jookse“ viies Eesti linnas (Tartu, Tallinn, Keila, Rakvere, Pärnu), JK Volta plaanib jalgpallispordi edendamiseks korda teha harjutusväljaku.

Täname Swedbanka kogu Spordiklubi Barra poolt! Praegusel ajal on toetus suureks abiks, et korraldada lastele põnevad üritused ja meeldejäävad lood! 🙂

 

Vanemate kooli jätkuks..

Tänase päeva puhul jagame meie kolmapäevase koolitaja tarkuseteri sõpruse teemal Vikerhommiku saates. Kuulake:

Tallinn Cup

08.02 toimus Kalevi spordihallis üks Baltikumi raskemaid turniire Tallinn Cup. Tugevas rahvusvahelises konkurentsis õnnestus meie sportlastel võita kokku 12 medalit, neist 1 kuld, 3 hõbedat ja 8 pronksi. Lisaks võistlusele oli võimalus järgmine päev osaleda treeninglaagris. Kiitused neile, kes ka sinna jõudsid.

I KOHT
Joosep Toomel U12 -38kg

II KOHT
Emma Karoliina Konnapere U12 -40kg
Bruno Hristoforov U12 -42kg
Karl Lokk U14 -55kg

III koht
Mirjam Järve U12 -35kg
Hubert Lippu U12 -46kg
Emily Pertel U14 +52kg
Taaniel RaudU14 -30kg
Glen Gregory Kõiv U14 -46kg
Rainis Väät U14- -50kg
Kaspar Raidma U14 -70kg
Tõnis Domberg U14 +70kg

Aitado kuldne karikas 01.02.2020

Aasta üks kõige põnevamaid ja emotsionaalsemaid turniire on järjekordselt seljataga ja Barrakad näitasid VÄGA head maadlust – Aitado kuldne karikas

Barra pani võistlusele välja 4 meeskonda – 2 võistkonda D klassis ja 2 C klassis. Meeskonnad said nimed musketäride tegelaste järgi:  Athos, Porthos, Aramis ja d’Artagnan. Kahe vanusegrupi peale oli kokku 16 meeskonda.

C klassis võitis medali Aramis ja D klassis Athos. d’Artagnan ja Porthos saavutasid mõlemad V kohad.

C klassi Aramise teekond medalini:

Sattusime ühte alagruppi Ookami ja väga tugev Läti klubi Kyodai, kelle judokad on varasemalt kõrgeid tulemusi näidanud rahvusvahelistel suurtel võistlustel.

 1. Ookami meeskonnaga ja Barra Aramis võitis neid väga kindlalt 7:0.
 2. Järgmine alagrupi matš toimus favoriidi Kyodaiga. Mõlema meeskonna sportlased olid väga heal tasemel ja toimusid väga tulised matšid. Lõpuks võitis selle matši Kyodai 4:3.
  • Aramise eest -38kg osales laenatud võistleja Tartu DO sportlane Karl-Martin Villako, kes ka võitis väga pingelises matšis Kyodai esimest sportlast.
  • Järgmisena kehakaal -43kg, kus Barrakas Glen Gregory Kõiv tegi väga tulise matši Läti sportlasega ja lisaajal sai Glen väga napi kaotuse.
  • Kehakaal -48kg läks Barrakas Rainis Väät oma vana konkurendi vastu ja kahjuks pidi ta selles matšis leppima kaotusega.
  • Kehakaalus -53kg oli tegemist väga pingelise ja tasavägise matšiga. Barra sportlane Joonas Puuraid domineeris küll kogu matš, aga lisaajal tegi vastane waza-ari väärilise heite ja sellega oli seis 1:3 Barra kahjuks.
  • Kehakaalus -58kg maadles Barra eest 2019. aasta Eesti meister Hendrik Puuraid, kes sellel korral ei andnud oma vastasele võimalust ja lõpetas matši väga kindlalt kahe waza-ari väärilise heitega.
  • Kehakaalus -65kg võistles Barra eest 2019. aastal Eesti meistrivõistluste III Kaspar Raidma ja kahjuks pidi ta tunnistama vastase paremust.
  • Raskekaalus Kyodai meeskonnal sportlast ei olnud ja sealt tuli võit Tõnis Dombergile.
 3. Oma alagrupis saime me 2.koha ja sellest tingituna pidime poolfinaalis kokku minema teise alagrupi võitjaga – Audentese Spordiklubiga. Barrakad võitsid selle matši 5:2 ja finaalis tuli meile vastaseks juba varasem vastane Kyodai. Kuna poisid ja treenerid olid endas kindlad, siis me olime juba ka arvestanud, et me peame nendega uuesti finaalis maadlema ja olime juba võistluste alguses selleks valmistunud, et esimene matš Kyodaiga õpime neid tundma.
 4. FINAAL Kyodaiga:
  • -38kg Karl-Martin Villako ja Kyodai sportlase vahel oli päeva üks pikemaid matše. Mõlemad sportlased olid andnud endast maksimumi ja kui päeva esimese matši võitis Karl-Martin, siis sellel korral oli Läti sportlase tahe suurem ja 1:0 läks Kyodai juhtima.
  • -43kg Glen Gregory Kõiv oli matšiks nii valmis, et juba esimese rünnakuga pani oma paremuse maksma ja jällegi, kui esimese matši võitis Läti sportlane, siis sellel korral sai Barra võidu. 1:1
  • -48kg Rainis Väät pidi kahjuks võtma vastu kaotuse väga tugevalt Läti sportlaselt.
  • -53kg Joonas Puuraid oli esimeses matšis teada saanud kõik vastase oskused ja sellel korral juba targemalt maadlema minnes tegi ka tema esimese rünnakuga hinde väärilise heite. Matš läks edasi ja Joonas libastus ning ka vastane sai waza-ari. Õnneks suutis Joonas ennast koguda ja juba peagi viskas Joonas vastase ipponi väärilisele heitele ja seis 2:2.
  • -58kg oli väga tähtis matš. Hendrik Puuraid oli eelnevalt oma paremuse maksma pannud ja ta läks ka järgnevasse võitlusesse väga enesekindlalt. Koheselt alustas Hendrik ründamist. Kokku tegi Hendrik 11 rünnakut ja vastane selle aja jooksul ei alustanud ise ühtegi. 30 sekundid enne lõppu läks Hendrik järjekordsele rünnakule ja kahjuks suutis Läti sportlane seal sooritada kontrarünnakuga waza-ari väärilise heite. Lõpuni oli 30 sek ja nüüd juba vastane põgenes ja ei lasknud Hendrikut enam kuidagi endale lähedale. Kahjuks tuli siit kaotus ka tulemus 3:2 Kyodai kasuks.
  • -65kg Kaspar Raidma pidi kahjuks vastu võtma kaotuse väga tugevale Läti sportlasele ja see matš oli ka otsustav. Läti juhti 4:2.
  • +65kg Tõnis Dombergil vastast ei olnud ja lõpuks tulemuseks jäi 4:3 Kyodaile.

Poisid maadlesid väga võimsalt. Sellel korral sai Läti napi võidu, aga meile andis see uue sihi ja veel rohkem motivatsiooni pingutada. Tulemuseks sellel aastal II koht, aga peagi tulevad ka Lätis meeskondlikud turniiri ja kindlasti oleme me seal kohal.

Athose teekond medalini:

 1. Esimene matš oli Barrakatel Ookami meeskonnaga, mille nad ka võitsid väga kindlalt 6:1.
 2. Poolfinaalis läksime vastamisi Tartu DO meeskonnaga.
  • -30kg Kõu Lennart Saar sai väga napi kaotuse lisaajal Tartu DO sportlasele.
  • -34kg Mattias Erikson pidi ka võtma vastu kaotuse vanale konkurendile.
  • -38kg Joosep Toomel küll ründas terve matš, aga kontrarünnakuga suutis vastane sooritada waza-ari väärilise heite ja see sai ka lõpuks otsustavaks. Tulemuseks juba 3:0 Tartu DO kasuks.
  • -42kg Bruno Hristoforov küll algselt kukkus waza-ari väärilisele heitele, aga juba järgmise rünnakuga sooritas Bruno heite ja võttis ka kinnihoidmise.
  • -46kg Hubert Lippus võitis oma matši.
  • -50kg Tartu DOl ei olnud sportlast ja tulemuseks 3:3.
  • +50kg võistles Barra eest Viljandi Taifu sportlane Kristo Kimmel. Tegemist oli lõpuni kestva matšiga, kus kahjuks sellel korral võitis Tartu DO sportlane ja tulemuseks 4:3 võitsid Tartlased.
 3. Barral oli D klassis kaks väga hea meeskonda ja III koha matšis läksidki kokku Barra Athos ja Barra Porthos. Selle korral pani Athos oma paremuse kindlalt maksma ja võitis III koha 7:0.r

Soovime tänada: Karl-Martin Villakot, Rainer Õnnet, Kristo Kimmelit, Akira Kivi ja nende treenereid, kes aitasid meie meeskondi antud võistlusel.

Suured kiitused ka Aitadole võistluse korralduse eest!

Foto: Teet Raik

Alanud on 2019/2020 õppeaasta uue grupi registreerimine.

Uude gruppi (Juhan nooremad) on oodatud 6. – 10. aastased tüdrukud ja poisid.
Treeningud toimuvad E, N 16:30-18:00 ja R 15:00-16:30 (aadressil Tondi 17b).

Treeninguid viib läbi Juhan Mettis, kes on kõrgelt tunnustatud sportlane ja tugeva kvalifikatsiooniga treener. Juhan on pikalt kuulunud Eesti judokoondisesse ning on mitmel korral tiitlivõistlustel tulnud medalile.

Registreeri SIIN.

Esimene proovinädal on TASUTA.

Sõle Spordikeskuse judo treeningud

Alates septembrist toimuvad judo trennid Avatud Kooli kõrval, Sõle Spordikeskuses.
Treeningud toimuvad T, N kell 14:45-16:00 ja P kell 14:00-15:30.

Oodatud on lapsed vanuses 6 – 10 eluaastat.

Treener Steven Rothberg.

Kuutasu 2x nädalas käies 42€ ja 3x nädalas käies 54€.
Uutele liitujatele on esimene proovinädal TASUTA.

Vabanenud on üksikud kohad.  Registreeri SIIN.

Swedbank toetab Saaremaa suvelaagri toimumist

Meil on rõõm teatada, et oleme üks Swedbanki välja kuulutatud noorte liikumis- ning spordiprogrammi taotlusvooru võitjatest.

Swedbank toetab Eesti laste ning noorte liikumisharjumuste ja spordi edendamisega tegelevaid organisatsioone ja nende juba toimivaid või uusi programme ja algatusi. Selle aastane toetus, suuruses 25 000 eurot, läheb jagamisele viie võitja vahel: Eesti Võrkpalli Liit, Elamussport MTÜ, Rapla Korvpallikool MTÜ, Sõru Merekooli Selts, TegevusTe OÜ ja Spordiklubi Barra.

Meie taotluse eesmärk oli saada toetust Saaremaa suvelaagri korraldamiseks. Täname Swedbanka meie jaoks väga olulise toetuse eest! Heameel on toimetada teadmisega, et meie tegemistes nähakse perspektiivi.

C-klassi EMV

Selle õppeaasta viimaseks võistluseks oli meil C-klassi Eesti meistrivõistlused, kus -50 kg kaaluvate poiste seas tuli Eesti meistriks Hendrik Puuraid. Eesti kolmandaks tulid Kaspar Raidma (poisid -55 kg) ja Henritetta Lippus (tüdrukud -45kg). Poiste arvestuses saavutasime üldkokkuvõttes III koha.
Palju õnne võitjatele ja nende treeneritele!

Tänavune õppeaasta on meie Spordiklubi jaoks olnud kõige muutusterohkem ja sportlikelt saavutustel kindlasti ka kõige edukam. Siinkohal soovime tänada meie sportlasi ja nende vanemaid usalduse ja kaasaelamise eest! Teisi klubisid ja nende sportlasi nõu ja konkurentsi eest ning Spordiklubi Barra meeskonda, suure vaeva ja pühendumise eest!

Järgmise hooaja eesmärk on olla kogenum, targem ja edukam judoklubi!